تخم شنبلیله-Fenugreek seed

60,000 ریال

بسته 100 گرمی

دسته بندی:

توضیحات

خواص و اثرات دارویی: تخم شنبلیله

  1. تخم شنبلیله برای درمان دیابت مفید است. مصرف این سبزی موجب کاهش قند خون می‌شود و به دیابتی‌ها کمک می‌کند.همچنین موجب تسکین علائم دیابت مانند پرنوشی و پرادراری می‌شود.
  2. شنبلیله ملین، اشتهاآور، خلط آور، ضدتب و محرک افزایش شیر است.
  3. دانه‌های شنبلیله که مهمترین قسمت دارویی این گیاه است با باز کردن مجاری عروق خون، از بروز سکته قلبی جلوگیری می‌کند.
  4. دانه شنبلیله و درمان سوزش سر دل:دانه شنبلیله از مقادیر فراوانی موسیلاژ تشکیل شده است که التهاب روده و معده را به وسیله پوشاندن جدار معده و روده کاهش میدهد. افزودن 1 قاشق چایخوری دانه شنبلیله به غذاها برای رفع سوزش سر دل و رفلاکس توصیه میشود. پیشنهاد دیگر حل کردن یک قاشق چایخوری از پودر دانه شنبلیله در آب یا آب میوه قبل از وعده غذایی میباشد. همچنین این گیاه خاصیت هضمکنندگی و ملین دارد و در بسیاری از داروهای گیاهی به عنوان laxative (ملین) استفاده میشود.
  5. پوست سالم با دانه شنبلیله:بهترین درمان طبیعی برای مشکلات پوستی مانند اگزما ، جوش ، خراش ، زخمها ، سوختگی ، مشکلات پوستی ناشی از نقرس و نیز ضخیم و پرپشت شدن موها ، استفاده موضعی از پودر دانه شنبلیله می باشد. برای این منظور لازم است پودر دانه شنبلیله را با آب داغ مخلوط نمایید و سطح آسیب دیده پوستی و یا مو را با این مخلوط بپوشانید.
  6. کنترل تب به وسیله گیاه شنبلیله:گیاه شنبلیله به عنوان یک گیاه تببر شناسایی شده است. بهترین حالت ، مصرف دانه شنبلیله به همراه لیمو و عسل در زمان بیماری است. برای این منظور 1-2 قاشق چایخوری دانه شنبلیله را 3 مرتبه در روز به همراه چای سبز دم کنید و بعد از آن به همراه 1 قاشق چایخوری عسل و کمی آب لیموترش تازه میل نمایید.
  7. شنبلیله برای زایمان راحت تر:شنبلیله انقباض های رحم را تحریک می کند و می تواند به زایمان راحت تر کمک کند. با این حال ، زنان باردار فقط با موافقت پزشک می توانند از شنبلیله استفاده کنند.
  8. شنبلیله برای افزایش شیر مادران:شنبلیله به بیشتر شدن شیر مادر کمک می کند. تحقیقات نشان داده اند که ۲۴ تا ۷۲ ساعت پس از مصرف شنبلیله ، شیر مادر تا ۵۰۰ درصد بیشتر می شود. با این که دلیل اصلی این مسئله هنوز شناخته نشده است امّا محققان حدس می زنند که روغن موجود در تخم شنبلیله دلیل آن باشد. بنابراین ، به مادران شیردهی که می خواهند شیری بیشتری داشته باشند ، توصیه می شود که روزی سه مرتبه و حداقل ۵۰۰میلی گرم تخم شنبلیله مصرف کنند.
  9. به منظور افزایش اشتها در افرادی که دچار بی اشتهایی در نتیجه بیماری و یا سایر عوامل هستند.