رازک-Hop

150,000 ریال

بسته 100 گرمی

دسته بندی:

توضیحات

خواص و اثرات دارویی: رازک
1)رازک دارای خاصیت آرام بخش بوده، کمک به رفع بدخوابی، برطرف نمودن استرس و خاصیت مسکن از مهمترین خواص رازک است. این گیاه دارای موادی است که فعالیت‌های بدن و دمای بدن را کاهش می‌دهد و ماده کتامین را در بدن افزایش داده، که تمام این عوامل باعث خواب‌آلودگی می‌شود و اثرات آرام‌بخش دارد. در نتیجه گیاه رازک، گیاهی بی‌نظیر برای تسکین اضطراب است و باعث ایجاد آرامش و خواب می‌شود.
2)رازک دارای موادی است که مشابه هورمونهای زنانه بوده، از این رو گیاهی مفید برای زنان در دوران یائسگی که میزان هورمونهای زنانه کاهش پیدا کرده است، می باشد. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد مصرف روزانه عصاره رازک، به دلیل دارا بودن استروژن‌های گیاهی بر کاهش علائم ناشی از یائسگی مانند گرگرفتگی موثر است.
3)رازک دارای مواد انتی اکسیدان فراوان بوده، دارای خاصیت ضد سرطان است. به ویژه مصرف این گیاه در کنترل و درمان سرطان سینه بسیار مفید می باشد.
4)کمک به جوانسازی سلولهای پوست بوده، آنزیم کلاژن از موجود در این گیاه، باعث به تعویق افتادن چین و چروک پوست شده، قابلیت ارتجاعی پوست را افزایش میدهد.
5)کمک به درمان انقباضات روده ای، بیماری سل و التهاب مثانه از خواص رازک در طب سنتی است.
6)کاهنده اختلالات عصبی معده: عوارض عصبی معده را کاهش داده و با بهبود ترشحات معده و کاهش نفخ منجر به بهبود هضم می‌گردد.
7)رفع وسواس جنسی: بدلیل وجود هورمونهای گیاهی در این گیاه، منجر به کاهش میل جنسی در آقایان شده و وسواس جنسی و انزال زودرس را کاهش می‌دهد. مخصوصا” در سنین جوانی که میل جنسی زیاد است مصرف رازک باعث کاهش میل جنسی و عوارض ناشی از آن( رویای شبانه، انزال زودرس و نابهنجاریهای ناشی از ازدیاد میل جنسی) می‌گردد.
8)آلرژی زا، ضد درد، ضد باکتری، ضد عفونی کننده، ضد اسپاسم، ضد تومور، معرق، هضم کننده، ادرارآور، قاعده آور، استروژنیک، مُلین، خلط آور، قارچ کش، خواب آور، شیرافزا، مُسهل، مخدر، مقوی اعصاب، مقوی معده، آرام بخش، مقوی رحم، ضد کرم و کاهش دهنده ی میل جنسی.