پودرقارچ گانودرما-Ganoderma

1,000,000 ریال

بسته 100 گرمی

دسته بندی:

توضیحات

خواص و اثرات دارویی: قارچ گانودرما

 1. تقویت دستگاه ایمنی:قارچ گانودرما در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است. سیستم ایمنی را تحریک می کند بلکه همچنین آن را تنظیم می کند. این تنظیم تعادل متابولیک را در بدن بهبود داده و سنتز اسید نوکلئیک را در میسر می سازد. این روند در افزایش گلبول های سفید خون و تقویت سیستم ایمنی تاثیر مثبت دارد. قارچ گانودرما با تقویت سیستم ایمنی مانع از بروز بیماری در فرد خواهد شد.قارچ گانودرما محتوی ترکیبات آلی است که تأثیرشان در تقویت سلول‌های دستگاه ایمنی و افزایش سلامت دستگاه ایمنی به اثبات رسیده است.
 2.  خواص ضدسرطان: قارچ گانودرما در پیشگیری و بهبود برخی سرطان‌ها مانند سرطان سینه و سرطان پروستات مؤثر است. این ویژگی از طریق کاهش التهابات و جلوگیری از رشد تومورها انجام می‌گیرد. قارچ گانودرما بر روی هورمون تستوسترون تأثیراتی دارد.
 3.  سلامت قلب:یک عصاره از پروتئین‌های موجود در قارچ گانودرما توانست فشار خون موش‌های مبتلا به فشار خون بالا را تا مدت ۸ ساعت کاهش بدهد.همچنین قارچ گانودرما می‌تواند ازآسیب به سلول‌های دیواره‌رگ‌های خونی بکاهد.قارچ گانودرما می‌تواند کلسترول و مقاومت به انسولین را در بیماران دیابتی کاهش بدهد.قارچ گانودرما می‌تواند کلسترول خوب را افزایش و تری‌گلیسرید را کاهش بدهد.
 4. خاصیت آنتی‌اکسیدانی و کاهش التهابات:برخی مطالعات از تأثیر قارچ گانودرما در کاهش التهابات در بیماری روماتیسم، آسم و کاهش التهابات غشایی که چشم و پلک را می‌پوشاند، حکایت دارند. ۱۴ روز مصرف قارچ گانودرما توانست شاخص‌های ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدانی را بهبود دهد و از خون در برابر آسیب‌های اکسیداتیو محافظت بکند. پژوهشگران همین عامل را دلیل استفاده‌ از قارچ گانودرما به‌عنوان داروی ضدالتهاب در طب سنتی آفریقایی و چینی می‌دانند.
 5.  بهبود آلرژی:براساس مطالعات عصاره‌ قارچ گانودرما می‌تواند هر ۴ نوع واکنش آلرژیک را مهار کند یا کاهش بدهد. قارچ گانودرما برای درمان بیماری‌های مختلفی ازجمله برونشیت مزمن استفاده می‌شود. زیرا می‌تواند هیستامین را کاهش بدهد. مطالعات نشان می‌دهند ترکیبات موجود در قارچ گانودرما با موفقیت مانع از تولید هیستامین از ماست‌سل‌ها (از سلول‌های طبیعی مغزاستخوان که به تعداد زیاد در بافت پیوندی یافت می‌شوند) شدند و همزمان به ثبات این سلول‌ها کمک می‌کنند.
 6.  محافظت از دستگاه گوارش:قارچ گانودرما می‌تواند از بروز زخم معده و سایر قسمت‌های دستگاه گوارشی جلوگیری بکند.
 7.  پیشگیری از بیماری‌های کبدی: ماده گانودریک اسید می‌تواند از اثرات مخربی که برخـی مواد سمی بر روی کبد می‌گذارند، جلوگیری کنند و از این رو برای حفظ سلامت کبد و پیشگیری از بیماری‌های کبدی مفید است. سم‌زدایی بدن، افزایش ادرار و جلوگیری از ایجاد موارد ناخواسته در سیستم ایمنی بدن از دیگر خواص قارچ گانودرما است.
 8. محافظت از ساختار اعصاب:قارچ گانودرما توانست عملکرد مغز را در موش‌های مصرف‌کننده‌ الکل بهبود بدهد. این ویژگی از طریق افزایش تأمین انرژی مغز و کاهش پیام‌رسان‌های عصبی بازدارنده اتفاق افتاد. قارچ گانودرما خاصیت ضدتشنج دارد. این قارچ از TNF-آلفا و IL-۱ می‌کاهد که از سیتوکین‌های مؤثر در بروز صرع هستند.
 9. کاهش ام اس:ام اس یا مالتیپل اسکلروزیس یکی از بیماری های خود ایمنی است، قارچ گانودرما به دلیل مقادیر بالای پلی ساکارید هایی که دارد باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و خطر ابتلا به ام اس را کاهش داده و به درمان علائم ام اس کمک می کند.به همین سبب در کشور های اروپایی از گانودرما نیز به عنوان درمانگر ام اس نیز یاد میشود.
 10. عفونت ادراری:قارچ گانودرما به دلیل خواص ضد باکتریایی قوی که دارد برای سم زدایی و پاک سازی مثانه و دستگاه ادراری مفید بوده و عفونت ادراری را درمان می کند.
 11. روماتیسم و آرتروز:گانودرما دارای خواص ضد التهابی است که تورم و درد ناشی از روماتیسم و آرتروز را کاهش می دهد.
 12. ضد آلرژی:عصاره گانودرما می تواند به طور قابل توجهی انواع مختلف واکنش های آلرژیک، از جمله آسم و درماتیت، را مهار کند. Tritpenes، یک ترکیب موجود در گانودرما می باشد که اثرات ضد ویروسی و ضد حساسیت آن به اثبات رسیده است. این ماده باعث آزاد شدن هیستامین در بدن می شود و مشابه داروهای ضد آلرژی عمل می کند. Ganoderma برای درمان آلرژی های ناشی از شوک آتوپیک، درماتیت، تب یونجه، کهیر و آلرژی های مواد غذایی و دارویی مفید است.
 13. تقویت مو و افزایش رشد آن:قارچ گانودرما سرشار از آنتی اکسیدان می باشد، آنتی اکسیدان ها مانع از استرس و ریزش مو می شوند. گانودرما باعث گردش خون شده و درنتیجه فولیکول های مو را تقویت کرده وموجب تقویت و افزایش رشد موی سر می شود.از دیگر خواص قارچ گانودرما می توان به تاثیر آن در جلوگیری از ریزش و سفید شدن مو اشاره کرد.
 14. دیابت و قند خون:پلی ساکاریدهای خاص موجود در قارچ گانودرما باعث کاهش قند خون و افزایش سطح انسولین پلاسما می شود و مصرف آن برای بیماران دیابتی مفید است.
  برخی مطالعات نشان داده‌اند مولکول‌های قارچ گانودرما می‌توانند قند خون را در جانوران کاهش بدهند.
 15. لاغری و کاهش وزن:قارچ گانودرما با افزایش متابولیسم و افزایش سوخت و ساز بدن به لاغری و کاهش وزن افراد کمک می کند. همچنین پلی ساکارید های موجود در قارچ باعث سم زدایی بدن شده و در نتیجه با بهبود هضم غذا موجب لاغری و کاهش وزن می شود.
 16. ایدز:قارچ گانودرما به دلیل مقادیر بالای تری ترپن های موجود در آن دارای خواص ضد ویروسی، ضد باکتری و ضد قارچی قوی بوده و با از بین بردن ویروس HIV برای پیشگیری و درمان ایدز مفید می باشد.