موجود

قطره ضدنفخ

11,000 تومان

توضیحات

خواص و اثرات درمانی قطره ضد نفخ

 

قطره گیاهی ضد نفخ (AFS) گیاه اسانس حاوی اسانس گیاه نعناع فلفلی است و دارای اثر ضد اسپاسم و ضد درد برای دستگاه گوارش می باشد. مصرف این قطره به درمان سوءهاضمه و سندرم روده تحریک پذیر (IBS) کمک می کند.
برگ های گیاه نعناع فلفلی (Mentha piperita L) دارای اثرات ضد اسپاسم بر روی ماهیچه های صاف دستگاه گوارش بوده و ضد نفخ می باشد. این گیاه که قطره ضد نفخ (A.F.S) از اسانس آن تولید شده است، ضد میکروب، ضد ویروس و آرام بخش ملایم  نیز می باشد. مهم ترین ترکیب موثر موجود در این گیاه، منتول (یک مونوترپن حلقوی) به میزان 35 تا 45 درصد می باشد که در صورت مصرف خوراکی، به سرعت در قسمت های فوقانی دستگاه گوارش جذب شده و اثر گذاری می کند.
بر اساس نتایج کارآزمایی های بالینی انجام شده، نعناع فلفلی در کاهش سوء هاضمه و  سندرم روده تحریک پذیر (I.B.S) موثر بوده و همچنین اثری عالی در کاهش درد دارد. در طب سنتی این گیاه با طبع گرم و خشک، مقوی معده بوده و بهبود دهنده هضم می باشد. کاهش سکسکه و جلوگیری از استفراغ های بلغمی از دیگر موارد استفاده نعناع فلفلی در طب سنتی می باشد.
جالب است بدانید موارد مصرف این گیاه تنها خوراکی نبوده و استفاده موضعی از آن موجب تسکین درد های عضلانی و نورالژی می باشد.

فواید و خواص قطره گیاهی ضد نفخ (AFS) گیاه اسانس

  • بهبود درد و اسپاسم دستگاه گوارش
  • اثر عالی در درمان سندرم روده تحریک پذیر (IBS)
  • بهبود سوءهاضمه

طریقه مصرف قطره ی گیاهی ضد نفخ گیاه اسانس

میزان مصرف این قطره خوراکی با توجه به رده سنی افراد متفاوت است. مقدار استفاده افراد بزرگسال 15 تا 25 قطره، نوجوانان 10 تا 15 قطره و کودکان 2 تا 5 قطره از این داروی گیاهی می باشد که باید آن را را در مقدار کمی آب یا آب قند حل کرده و 3 الی 4 بار در روز استفاده نمایند. در صورتی که افراد مبتلا به انسداد مجاری صفراوی، التهاب مثانه و آسیب کبدی می باشد باید از مصرف قطره گیاهی ضد نفخ (A.F.S) گیاه اسانس خودداری نمایند.

همچنین افرادی که دچار بیماری های سوزش سردل و رفلاکس مروی- معدی می باشند باید این فرآورده را با احتیاط مصرف نمایند. توجه داشته باشید قطره گیاهی ضد نفخ (A.F.S) را باید دور از نور و در محلی خشک و خنک نگهداری نمود.