موجود

شربت عصاره اکیناسه

25,000 تومان

توضیحات

خواص و اثرات درمانی شربت اکیناسه

سیستم ایمنی یک شبکه در هم تنیده شامل اندام ها، پروتئین ها و گلبول های سفید خون است که بدن را در برابر ویروس ها و باکتری ها یا هر گونه مواد خارجی و بیماری زا محافظت می کند.
سیستم ایمنی بدن با عوامل بیماری زا مانند باکتری ها، ویروس ها، انگل ها یا قارچ هایی که به بدن وارد می شوند، مقابله می کند و آن ها را از بین می برد. این سیستم حتی با سلول های خود بدن که به دلیل بیماری های مانند سرطان تغییر می کنند، نیز مبارزه می کند.
سیستم ایمنی بدن ما برای محافظت از ما هر روز کار می کند و ما حتی متوجه آن نمی شویم. اما وقتی عملکرد سیستم ایمنی بدن ما به خطر بیافتد، آن وقت است که علائم بیماری به وجود می آید. تحقیقات نشان می دهد کم کاری سیستم ایمنی بدن می تواند منجر به عفونت های شدید و تومورهای نقص ایمنی شود، در حالی که فعالیت بیش از حد منجر به بیماری های آلرژیک و خودایمنی می شود.
تغییرات سبک زندگی، استفاده از رژیم های غذایی سالم و مصرف مکمل های رژیمی حاوی مولتی ویتامین ها و ترکیبات گیاهی خاص می توانند در تقویت سیستم ایمنی اثرات چشمگیری داشته باشند.
مکمل عصاره اکیناسه سرخارگل یکی از مکمل های تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است.

ارزش تغذیه ای:
عصاره گیاه سرخار گل یا اکیناسه (Echinacea): 
یکی از گونه های بومی آمریکای شمالی است که سرخپوستان بومی آن مناطق از ریشه و برگ آن برای مقابله با عفونت استفاده می کردند. اکیناسه حاوی انواع متفاوتی از ترکیبات فعال مانند اسید کافئیک، آلکامیدها، فنلیک اسید، رزمارینیک اسید، پلی استیلن ها و بسیاری انواع ترکیبات فعال دیگر است که می توانند در تقویت جنبه های مختلف سیستم ایمنی اثر گذار باشند. بیشتر این ترکیبات نقش آنتی اکسیدانی دارند و به دفاع از سلول در برابر آسیب اکسیداتیو کمک می کنند. آلکامیدها می توانند فعالیت آنتی اکسیدانی را بیشتر کنند این ترکیبات آنتی اکسیدان های فرسوده را بازسازی می کنند و به آنها کمک می کنند که تا بر استرس اکسیداتیو غلبه کنند. اکیناسه دارای فعالیت ضد ویروسی خوبی در برابر ویروس ها بوده و به سیستم ایمنی برای غلبه بر عفونت های ویروسی کمک می کند و باعث تسریع در بهبود بیماری می شود. این گیاه باعث کاهش خطر ابتلا به سرماخوردگی و کاهش مدت زمان بیماری می شود. بررسی نتایج 14 تحقیق مختلف نشان داد که عصاره این گیاه می تواند شانس پیشرف سرماخوردگی را 50 درصد کاهش دهد و دوره بیماری را 1/5 روز کاهش دهد. افزایش گلبول های سفید در گردش، فعال کردن لنفوسیت های T، از بین بردن ویروس های تنفسی، کاهش ترشح موسیین توسط سول ها و بافت های مجاری تنفسی از جمله عملکرد های اکیناسه در برابر ویروس است. مصرف این فرآورده به عنوان پیشگیری‌ کننده، قبل و در ابتدای ابتلا به سرما خوردگی و آنفولانزا می‌تواند بیشترین تأثیر خود را داشته باشد. اکیناسه می تواند التهاب – که روش طیبعی بدن برای دفاع از خود است – را نیز کاهش دهد. در صورتی که التهاب به مدت طولانی ادامه یابد باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری های مزمن و سایر مشکلات سلامتی می شود.

روش مصرف و هشدارها:
می توانید روزی 3 بار و هر بار 1 قاشق غذاخوری از این محصول را استفاده نمایید.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “شربت عصاره اکیناسه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.