موجود

عصاره اورتیکا

65,000 تومان

توضیحات

خواص و اثرات درمانی عصاره اورتیکا

 

 اگر به مشکلات سنگ کلیه دچار هستید، اورتیکا داروی مناسبی برای شما خواهد بود. اورتیکا یک محصول کاملا گیاهی است. اورتیکا به دفع سنگ کلیه و همچنین کاهش التهاب و عفونت دستگاه ادراری کمک می کند.

مردم کشورهای مختلف از دیرباز گیاه گزنه را به عنوان یک گیاه ارزشمند می شناخته اند. جالینوس حکیم آن را برای بهبود سرماخوردگی و بیماری های دستگاه تنفس به کار میبرده است. برگ گزنه قند خون را کاهش داده و در بهبود روماتیسم، نقرسریال سنگ کلیه و مثانه موثر است. همچنین از ریشه گزنه در بهبود هایپرپلازی خوش خیم پروستات BPH به طور گسترده استفاده می شود. این گیاه سرشار از آهن و ویتامین C می باشد.
از عصاره گزنه در بهبود بیماری های پوستی نظیر اگزما،پسوریازیس، زخمهای عفونی، ریزش مو و شوره سر نیز استفاده می گردد.
گیاه انجدان رومی یا اورتیکا در گذشته به عنوان گیاهی مدر مورد استفاده قرار می گرفته است. این گیاه آرام بخش، ضد میکروب و ضد اسپاسم بوده و از ریشه آن برای بهبود عفونت ها و التهاب های دستگاه ادراری، دفع سنگ کلیه و مثانه و همچنین جلوگیـری از شـن سـازی کلیـه استفاده می شـود.
این گیـاه در طب سنتی در بهبود اختلالات معـده، سوء هاضمه، سوزش سر دل، احساس پری، دردهـای قاعـدگی، نارسایی های کبـدی و کلـیوی، بیماریهـای پوستی، نقرس، آب آوردن انسـاج، آب آوردن قوزک پا، ضعف عمومی و میگرن استفاده می شده است.

موارد مصرف اورتیکا
کمک به دفع سنگ کلیه
کمک به کاهش التهاب و عفونت دستگاه ادراری

مکانیسم اثر اورتیکا
مدر
مواد موثر گیاه گزنه سبب افزایش حجم و جریان ادرار شده از احتباس ادرار در مجاری ادراری جلوگیری کرده و منجربه دفع سنگ کلیه می گردد
آنتی باکتریال
عصاره گیاه گزنه به طور چشمگیری حرکت باکتری”E.coli”را که مهموترین عامل عفونت های ادراری است کاهش داده و همچنین از تشکیل کلنی این باکتری جلوگیری می نماید.
ضد التهاب
مافئوئیل مالیک اسید اصلی ترین فنول گیاه گزنه با مهار آنزیم های سیکلواکسیژناز و ۵- لیپو اکسیژناز از سنتز واسطه های التهابی مانند پروستاگلاندین ها و لکوترین ها جلوگیری می نماید و بدین ترتیب سبب ماهش التهاب می گردد.

مقدار ونحوه مصرف اورتیکا
روزانه ۲ مرتبه و هر بار یک قاشق غذاخوری بعد از غذا میل شد.

مورد احتیاط و منع مصرف اورتیکا
از مصرف این فرآورده در مواردی که به علت نارسایی کلیه یا قلب،احتباس مایغ در بدن(ادم) وجود دارد خودداری شود.
در افراد مبتلا به افت فشارخون با احتیاط مصرف شود.
از مصرف این فرآورده در زمان بارداری و شیردهی خودداری شود.
دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

نکات قابل توصیه
این فرآورده عصاره طبیعی و خالص گیاه گزنه است و به منظور حفظ خواص کامل آن رعایت سلامت مصرف کننده در این فرآورده از هیچ ماده افزودنی و طعم دهنده(از قبیل شکر)استفاده نشده است. از این رو در صورتیکه خوردن آن برای شما مشکل باشد، می توانید آن را همراه با نوشیدنی میل نمایید.

شرایط نگهداری